Яноне с полпозишън и очаквания за вълнуващ финал утре в MotoGP

Андреа Яноне бе с най-бързо време в борбата за полпозишън на "Ред Бул Ринг" по време на десетия кръг от календара на MotoGP – 1:23.142 минути, и ще стартира начело в търсене на първата победа за Ducati от 2010 година насам. Неговият съотборник Андреа Довициозо също се представи чудесно и ще тръгне от трета позиция на старта утре. Втори ще бъде Валентино Роси, който остана на 14 десети зад Яноне. Състезанието в неделния следобед ще започне в 15:00 часа българско време.

Юджийн Лавърти бе чудесен в първата квалификация, което го отпрати към втората в борбата за полпозишън за първи път в кариерата му с време 1:23.961 минути заедно с Кал Кръчлоу, чиято най-бърза обиколка бе отменена заради леко излизане от очертанията на пистата.

Отборът на Ducati оправда очакванията след тестовете на пистата "Ред Бул Ринг" миналия месец и тренировките от вчера и днес с най-бързи времена. Хорхе Лоренсо показа на какво е способен едва в края на квалификацията, както направи и при първата тренировка, като това го постави на четвърта стартова позиция за финала. Настоящият водач в класирането Марк Маркес е пети. Пилотът на Suzuki Маверик Винялес бе доста бърз вчера и тази сутрин, но в квалификациите остана шести. След него е Кръчлоу, а всичките мотоциклетисти от топ 7 бяха с много близки времена.

Разбира се, не липсваха и инциденти – Алейш Еспергаро получи фрактура на пръста на лявата си ръка в петък, а временният водач в класирането Марк Маркес изкълчи рамото си, опитвайки се да избегне удар с Дани Педроса в съботната сутрин. Кръчлоу също пострада на края на третата тренировка, като с това завърши сесията му. И тримата получиха медицинска помощ и след направените изследвания състезателите ще продължат спокойно състезателния си уикенд в Австрия.

По време на квалификациите единственият удар бе за победителя от "Асен" Джак Милър, който утре ще стартира 20-и.

Желанията на Ducati да достигнат до така желаната от много време насам победа, амбициите на Маркес да спечели световната титла този сезон, като увеличи комфортно преднината си и стремежа на Роси и Лоренсо да го притеснят създават предпоставки за изключително вълнуващ финал на австрийската писта утре.