"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Наполи громи в Берлин, Милик с първи гол

Отборът на Наполи разби с 4:1 Херта Берлин насред столицата на Германия в контрола между двата тима. Домакините поведоха в резултата, но след това играчите на Маурицио Сари разпиляха бившия тим на Валери Домовчийски. Първо попадение за клуба вкара и новият нападател Милик. Полякът бе привлечен от Аякс, за да замени преминалия в Ювентус за рекордните на Апенините 94 милиона евро в Ювентус Гонсало Игуаин. Голмайсторът на домакините Ведад Ибишевич бе точен в 23-ата минута, когато остана очи в очи с Хосе Рейна. Интересното е, че това бе едва първи гол във вратата на "небесносините" през тази подготовка.

Капитанът на гостите Марек Хамшик обаче възстанови равенството в 35-ата минута след отлично изпълнение с пета. Словакът показа отлична форма и в този мач.

Втората част мина изцяло под диктовката на италианците. Първо Хосе Кайехон в 53-ата минута не сбърка и донесе пълен обрат, а след това Аркадиуш Милик, който влезе на почивката на мястото на Маноло Габиадини, вкара своя първи гол за Наполи в 70-ата минута.

Полският таран се отличи и с асистенция в 82-ата минута, когато изведе Дрис Мертенс. Белгийският бързак пък технично прехвърли вратаря за крайното 4:1.

Вицешампионът на Италия показа завидна форма преди старта на сезона в Серия "А". Играчите на Сари спечелиха всичките си контроли, като вкараха 31 гола и получиха само един. Тимът от Неапол надви с 10:0 аматьорите Анауне, 5:0 Виртус Ентела, 4:0 Тренто, 3:0 Ница, 5:0 Монако и 4:1 Херта (Берлин).