Резервата на Игуаин взриви "Сан Паоло" (видео)

Италианският национал Маноло Габиадини взриви трибуните на "Сан Паоло" в контролата между Наполи и Монако. Вицешампионите на Италия разпиляха с 5:0 французите, а главен герой на шоуто бе миналогодишната резерва на Гонсало Игуаин. Габиадини вкара първите четири попадения. Нападателят даде аванс още в четвъртата минута на "небесносините", които за първи път демонстрираха новия си втори екип, който е подобен на този на Ривър Плейт, но със светло синьо, вместо с червено.

В 17-ата минута таранът удвои след подаване на Марек Хамшик, който вчера поднови контракта си до 2020 година. Второто полувреме започна с нов гол и съответно хеттрик за Габиадини, който се разписа от дузпа в 48-ата минута. Шоуто стана пълно в 64-ата минута, когато бившият играч на Сампдория вкара и за 4:0 след подаване на Лоренцо Инсиние. При следващата атака Наполи вкара за 5:0 Този път Габиадини не се разписа, но подаде на Алан, който се разписа. В 67-ата минута тифозите станаха на крака да изпратят с аплодисменти Габиадини,  а на негово място влезе заместникът на Игуаин Аркадиуш Милик. Той и сънародникът му Пьотр Желински записаха първи минути за Наполи.

Милик бе близо и до първи гол в 87-ата минута, но пропусна. Участие в двубоя не взеха Пепе Рейна, Тонели и Джакерини за домакините, докато за гостите мача пропуснаха Фалкао, Фабиньо и Морган Де Санктис. "Монегаските" излизат срещу Виляреал в плейоф за влизане в групите на ШЛ .