Селта спечели ТИМ Къп, Милан допусна обрат от 2:0

Испанският Селта спечели турнира ТИМ Къп, в който взеха участие още отборите на Милан и Сасуоло. По традиция мачовете бяха от по 45 минути и този път се играха на стадиона на Сасуоло "Мапей". Селта събра 4 точки от победата си над домакините с 1:0 и равенството с Милан (0:0). Въпреки че загубиха от "росонерите" при изпълнението на дузпи, галисийци станаха победители благодарение на това, че Милан допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу Сасуоло в последния мач от надпреварата.

В откриващия двубой Милан и Селта не успяха да си отбележат гол, а Карлос Бака пропусна двете най-добри положения за "червено-черните". И в двата случая колумбиецът излизаше сам срещу вратаря на галисицйи, но не успяваше да го преодолее. Селта също имаше възможност да изтръгне победата след груба грешка на Андреа Поли, но Диего Лопес спаси удара на Систо. Отново той се оказа в засада малко по-късно, а Габриел Палета с глава прати топката в гредата за Милан.
При дузпите се прояви Диего Лопес, който спаси първите два удара на футболисти на Селта и беше с основна заслуга за това "росонерите" да се наложат с 4:2.

Испанският тим се реваншира в следващия си мач, като надви с 1:0 домакините. Сасуоло беше без звездата си Доменико Бербарди, който е ангажиран с младежкия национален отбор на Италия. Стефано Сенси пропусна първото положение пред вратата на Селта, а след него с гола се размина и Диего Фалчинели. В 16-ата минута Деян Дражич се измъкна от бранителите на Сасуоло и откри резултата.

В състава на домакините шанс получиха непознати имена като Лука Мацители, Пол Лирола и Тимо Летчерт. Политано и Дефрел бяха най-активни за Сасуоло, но отборът не можа да избегне поражението. Въпреки приятелския характер на мача, съдията показа цели 5 жълти картона.
В последния двубой от надпреварата Милан поведе на Сасуоло още във 2-ата минута с гол от дузпа на Мбайе Нианг, който беше фаулиран от Пол Лирола. Не след дълго французинът отново се разписа, този път след асистенция на Сусо. Домакините върнаха интригата с щастливо попадение на Диего Фалчинели, след като преди това имаше рикошет при удар на Матео Политано.

Нианг получи контузия и беше заменен от Алесандро Матри, за когото се говори, че може да премине именно в Сасуоло. Диего Лопес парира мощен удар на Сенси, но се оказа безпомощен в 35-ата минута след прецизно изпълнение на Политано от фаул. Колумбиецът Жерсон Вергара направи нарушението за изравнителния гол, а в последната минута направи нова глупава грешка и подари топката на Марсело Трота, който донесе победата на Сасуоло.