Милан тресна новак в Бундеслигата преди старта на Серия "А"

Отборът на Милан загря с победа в Германия преди старта в Серия "А". "Росонерите" надвиха с 2:0 като гост Фрайбург пред 25 000 фенове на домакините. Двете попадения за италианците вкара Луис Адриано, който се разписа в последните минути на първата част на два пъти в рамките на 300 секунди.

Наставникът на "червено-черните" Винченцо Монтела заложи на Кейсуке Хонда, Калос Бака и Адриано в атака, но остави няколко титуляри на пейката преди домакинството на Торино след седмица.

Гостите започнаха по-силно, но постепенно новакът в Бундеслигата пропусна три възможности за гол. В 39-ата минута Хонда подаде на Адриано, който откри. Бразилецът бе точен и малко преди края на първата част, когато се възползва от грешка на Болут и сам срещу Шволов удови.

Втората част бяха направени няколко смени, а в 68-ата минута чиста дузпа бе подмината в полза на "росонерите", когато Джакомо Бонавентура бе спънат в наказателното поле. Нов гол в мача не падна, като Милан за първи път това лято запази вратата си суха. Факт, който може да радва Монтела в навечерието на стартиращото калчо.

ФРАЙБУРГ - МИЛАН 0:2
0:1 Луис Адриано (39)
0:2 Луис Адриано (44)

Фрайбург (4-4-2): Шволов, Сойюнджю, Хьофлер, Гулде, Гюнтер, Хаберер, Хаберер, Меферт, Болут, Филип,  Нийдерлехнер

МИЛАН (4-3-3): Донарума, Калабрия, Палета, Антонели, Де Шильо, Куцка, Локатели, Бонавентура, Хонда, Бака, Луис Адриано
Резерви: Габриел, Плицари, Абате, Гомес, Ели, Варгара, Бертолачи, Монтоливо, Поли, Санелато, Матри, Видо