Още един новак потегли ударно в Примера (видео)

След като Алавес и Осасуна постигнаха равенства на чужд терен, и третият новак в Примера - Леганес, стартира сезона с добър резултат. Съставът на Асиер Гаритано изненадващо надви с 1:0 като гост Селта. Единствения гол в мача на "Балаидос" отбеляза Виктор Диас в 75-ата минута. Това бе историческа първа победа за тима в елита.

Селта привидно имаше инициативата и атакуваше повече, но по-чистите положения баха пред вратата на отбора от Виго. Четвърт час преди края защитата на домакините не се ориентира след едно центриране от корнер, топката беше продължена към Диас и той я насочи в мрежата.

В следващия кръг Леганес приема Атлетико Мадрид, а Селта има тежко гостуване на Реал Мадрид.