Късен гол донесе първа победа на ЦСКА (видео)

С попадение на Роман Ерьоменко в 84-ата минута ЦСКА (Москва) победи новака Оренбург с 1:0 и записа първа победа през новия сезон. На старта на първенството "армейците" направиха нулево равенство с Анжи, а днес дълго не успяваха да преодолеят стабилната отбрана на домакините.

Георги Миланов влезе като резерва за ЦСКА на мястото на Георгий Шенников в 81-ата минута. Малко след това Понтус Вернблом подаде на Ерьоменко и той прати топката в долния десен ъгъл на вратата. Преди почивката пък само добрите намеси на Игор Акинфеев спасиха шампионите.
"Разбира се, че трябваше да вкараме гол по-рано. Срещу отбори като Оренбург, които се защитават с по 9 човека, се играе трудно. Важното е, че все пак победихме", коментира след мача наставникът на ЦСКА Леонид Слуцкий.

В следващия кръг московчани гостуват на Урал, а Оренбург ще търси първи точки в домакинството си на Амкар.