100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Слабо начало и за шампиона ЦСКА (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) не можа да започне с победа новия сезон в Премиер лигата. "Армейците" стигнаха само до нулево равенство като гост на Анжи и по този начин не се възползваха от грешната стъпка на Зенит по-рано през деня срещу Локомотив (Москва). Двубоят в Каспийск беше равностоен, а ЦСКА пропусна малкото си положения пред вратата на Александър Беленов. След почивката домакините заиграха по-смело и дори можеха да измъкнат победата.

Георги Миланов се появи като резерва за московчани в 67-ата минута на мястото на Алексей Ионов. Българинът получи и единствения жълт картон за своя тим. С няколко пропуска за ЦСКА се отличи Ласина Траоре, на когото се възлагат огромни надежди да се превърне в голмайстор на отбора. Националът на Кот Д'Ивоар беше много активен, но така и не можа да се разпише срещу един от бившите си отбори.
ЦСКА все пак имаше възможност да си тръгне с трите точки от "Анжи-Арена", но в 89-ата минута след подаване на Понтус Вернблум Траоре уцели гредата. По този начин и вторият мач за сезона приключи без голове, след като Зенит и Локо (Москва) също направиха 0:0.

"Няма как да сме доволни от резултата. Имахме доста положения, особено в края на мача. Надявахме се да стартираме с победа, но трябва да сме честни и да признаем, че Анжи игра много добре и също имаше своите шансове. Алан Дзагоев тренира пълноценно само от 4 дни след двумесечна пауза. Още е рано да започв като титуляр", коментира наставникът на "армейците" Леонид Слуцкий.
Таранът на Анжи Яник Боли пък каза след двубоя, че се надява до края на трансферния прозорец да премине в тим от Москва, защото има по-големи амбиции от това да се бори за оцеляване.

В следващия кръг Анжи гостува на Амкар, а на ЦСКА предстои визита на новака Оренбург.