Мъри на крачка от подвиг в Глазгоу, но дузпа в 92-ата минута го спря (видео)

Българският наставник на Астана Станимир Стоилов не успя във втора поредна година да класира своя тим в груповата фаза на Шампионската лига. Казахстанският шампион загуби с гол от дузпа в последната секунда с 1:2 от Селтик в Глазгоу. Първата среща бе завършила 1:1, въпреки че момчетата на Мъри заслужаваха победата. Малшансът преследваше бившия треньор на Левски и днес, който напусна надпреварата след две дузпи в полза на шотландците в края на двете полувремена.

Дузпа в третата минута на даденото продължение на първото полувреме даде аванс на "детелините". Точен бе Грифитс, който донесе равенството преди седмица в Астана. Привлеченият това лято от Марибор национал на Македония Ибраими възстанови равенството в 62-ата минута със своето първо попадение в Европа за казахстанците. Той се разписа със строхетн гол от 35 метра, когато прехвърли Гордън.

Двубоят отиваше в продължения, но в 91-ата минута Селтик получи право да изпълни нова дузпа, а
Шитов бе изгонен за втори жълт картон. Муса Дембеле хладнокръвно вкара от бялата точка в 92-ата минута и прати трибуните в екстаз, като изхвърли Мъри от ШЛ и прати Селтик в плейофоте за груповата фаза.