Гол на Божинов не спаси Партизан (видео)

Валери Божинов отбеляза първия си гол за новия сезон. За негово съжаление обаче той дойде при първата загуба на Партизан в сръбското първенство. След нулевото равенство с новака Бачка Паланка на старта, днес "гробарите" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Напредак (Крушевац). Божинов влезе като резерва след почивката и вкара почетното попадение за своите от дузпа в 87-ата минута.
Треньорът Иван Томич направи цели пет промени в състава в сравнение с предишния мач, но Божинов отново беше оставен сред резервите. Партизан изигра много слабо първо полувреме и още в 10-ата минута съдията можеше да отсъди дузпа във вреда на "гробарите", но си замълча. Малко по-късно при идентична ситуация Гобелич се озова очи в очи с Боян Шаранов и стражът на Партизан го фаулира, Този път реферът Деян Сантрач посочи бялата точка и Слович с прецизен удар под гредата откри резултата.
До почивката Михайлович пропусна да изравни от чиста позиция, а в 44-ата минута Леонардо уцели гредата от фаул. Божинов започна да загрява още на старта на втората част и се появи в игра в 65-ата минута. Пет минути по-късно феновете на стадион "Младост" ликуваха за втори път. Йоспи Проич стреля изненадващо по диагонала извън наказателното поле и за ужас на вратаря на гостите Шаранов топката влетя в мрежата.
Партизан се хвърли на отчаян щурм и получи дузпа в 86-ата минута. Тогава ветеранът Саша Илич беше повален в наказателното поле, а Божинов спокойно превърна дузпата в гол. "Черно-белите" имаха още няколко минути, за да избегнат поражението, но не успяха и остават с едва 1 точка след първите два кръга.

НАПРЕДАК (КРУШЕВАЦ) - ПАРТИЗАН (БЕЛГРАД) 2:1 (1:0)
1:0 Н. Сливич (21)
2:0 Й. Проич (70)
2:1 В. Божинов (87) д.