Божинов и Партизан също стартираха с провал (видео)

Валери Божинов игра четвърт час за Партизан при гостуването на Бачка Паланка от 1-ия кръг на сръбското първенство. Срещата завърши 0:0, като по този начин "гробарите" не можаха да се възползват от грешната стъпка на шампиона Цървена звезда, който вчера едва се добра до 2:2 в Белград срещу Напредак (Крушевац).

Това беше трето поредно равенство за Партизан, след като тимът на два пъти направи 0:0 със Заглебие (Любин) в Лига Европа, но отпадна с дузпи. Божинов влезе като резерва в 74-ата минута на мястото на Джуричкович, но нямаше шанс да се разпише. След последния съдийски сигнал пък феновете на "черно-белите" освиркаха треньора Иван Томич.
Двубоят се игра в Нови Сад и през първото полувреме дебютантът в Суперлигата Бачка доминираше, но не успя да вкара гол. След почивката Партизан се опита да стигне до победата. В 49-ата минута съдията ощети "гробарите", като не отсъди дузпа за нарушение срещу Дарко Брашанац, а до края атаките на тима от Белград останаха безплодни. Не помогна дори изгонването на Мирослав Бьелош от домакините в 80-ата минута.

БАЧКА ПАЛАНКА - ПАРТИЗАН 0:0