Гол на Божинов пак не се оказа достатъчен на Партизан (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов вкара нов гол за тима си в първенството, но "гробарите" загубиха втори пореден мач в сръбската Суперлига. Този път "черно-белите" паднаха с 1:3 пред своя публика от Войводина. Божинов бе титуляр и вкара в 63-ата минута с глава своя втори гол през този сезон, като намали за 1:2 и даде надежда на съотборниците си да стигнат до равенство. Това обаче не се случи и Милош Трифунович в 76-ата минута нокаутира Партизан.

Преди това Деян Мелег с майсторско прехвърляне даде аванс на Войводина още в 6-ата минута, Александър Палочевич пък удвои с диагонален изстрел удвои в 28-ата минута. Божинов имаше още няколко възможности, но пропусна.

Интересното е, че голът е негов 20-и в първенството на Сърбия, като през този сезон само той е вкарвал в първенството за Партизан. "Гробарите" пък от три мача имат едва една точка.
Носителят на Купата на Сърбия е на 13-то място от 16 отбора, докато Цървена звезда е лидер със седем точки.