Съхраниха Ивелин при силен мач на Спартак (Москва)

Без Ивелин Попов в състава си отборът на Спартак (Москва) записа изразителна домакинска победа с 4:0 над Арсенал (Тула) в среща от първия кръг на руския футболен елит. Българският национал беше записан сред резервите, но така и не се появи в игра, като по този начин получи почивка преди далеч по-важния реванш срещу АЕК (Ларнака) (1:1 в първата среща) от Третия предварителен кръг на Лига Европа след няколко дни.

От неговото отсъствие по най-добрия начин се възползва юношата на клуба Жано Ананидзе, който през първото полувреме реализира два гола. Грузинският талант откри още в 6-ата минута, а в 34-ата минута удвои преднината на спартаковци. Две минути след почивката Куинси Промес сложи точка на спора с попадение 3:0, а в продължението на редовното време отново той фиксира крайното 4:0.

Футболистите на Арсенал не изглеждаха толкова безобидно, като през първото полувреме имаха няколко добри възможности за гол. След третото попадение обаче те се примираха с очертаващата се загуба и се предадоха.