Спартак с Попето победи, но не убеди в първия мач без Аленичев (видео)

Няколко дни след шокиращата загуба от АЕК (Ларнака), довела до отпадането от Лига Европа и уволнението на старши треньора Дмитрий Аленичев, Спартак (Москва) поне частично се реваншира пред феновете си. Руският гранд, воден временно от Масимо Карера, победи трудно с 1:0 гостуващия Криля Советов и остана един от двата тима с пълен актив след втория кръг в Премиер лигата. Единственото попадение за "червено-белите" отбеляза защитникът Андрей Ешченко в 70-ата минута след асистенция на Дмитрий Комбаров.

В игра за Спартак се завърна Ивелин Попов, който остана на пейката в първия кръг срещу Арсенал (Тула) и в реванша с АЕК. Българският халф отново бе резерва, но в 61-ата минута замени Роман Зобнин. В края на мача Попето на два пъти можеше да се разпише, но първо негов техничен удар мина над вратата, а в добавеното време стражът на Криля Советов Гиорги Лория не позволи да бъде прехвърлен от родния национал.

Спартаковци създадоха доста голови положения преди почивката, но ги пропиляха с лека ръка. След влизането в игра на Попов и Лоренсо Мелгарехо атаките на домакините станаха още по-опасни и защитният вал на Криля Советов се пропука. В 70-ата минута Попов изведе на фланга Комбаров, който центрира към Ешченко и десният бек с глава отбеляза първия си гол за Спартак.

И в днешния двубой защитата на московчани беше на път да провали отбора. В последната минута от редовното време бранителите пред Артьом Ребров проспаха едно центриране на Ибрахим Цалагов, но за техен късмет гредата спаси Спартак.

След два изиграни мача в първенството спартаковци имат 6 точки, но отстъпват по голова разлика на лидера Краснодар. В следващия кръг, когато се очаква тимът вече да е воден от Курбан Бердиев, Ивелин Попов и компания гостуват на Рубин.

Криля Советов е с две загуби и заедно с новака Оренбург е единственият отбор без точка до момента. В края на седмицата самарци приемат Краснодар.