Ще успее ли Нидерландия да покаже на какво е способна или Румъния ще изненада именития си съперник - на живо от Мюнхен и Дюселдорф

Колева и Динова много близо до медалите в Любляна

Славина Колева и Ася Динова останаха на четвърто място след края на силния турнир по плажен волейбол Любляна Чалъндж 2016, който се проведе на специално изграден пясъчен корт на централния площад в столицата на Словения.

Двете българки не успяха да измъкнат нещо повече от интернационалния тандем Кристел Киенс (Естония) & Алис Рохкампер (Австралия) в полуфинала, като отстъпиха с 0:2 (19:21, 19:21), въпреки че се бореха до последно.

Така те продължиха в мача за бронзовите медали, където срещнаха двойката на Словения Нина Контрец & Мойца Пене. В този мач се достигна до решителен тайбрек, в който словенките имаха повече шанс, за да спечелят след 2:1 (21:17, 17:21, 15:11)

За Славина Колева това бе последният турнир по плажен волейбол през този сезон, а местните фенове в Любляна я подкрепяха през надпреварата. През последния сезон Колева стана шампион на Словения по волейбол в зала с тима на Калцит (Любляна).

Финалът бе спечелен от австрийките Бианка Дзас & Валери Тойфл, които се справиха с Киенс & Рохкампер след 2:0 (21:9, 21:17)

При мъжете триумфира двойката на Словения - Нейц Земляк & Ян Покерсник, като на финала се справиха с австрийците Йорг Вютцл & Симон Фрюхбауер след 2:0 (21:16, 21:13) за радост на феновете в Любляна. Бронзовите медали спечелиха американците Марк Бюрик & Марти Лоренц.