Контролна среща: ЦСКА 1948 - Марибор (Словения) 0:0 /почивка/

Ангелова и Мишонова взеха реванш от Малинова и Сланчева в Тимишоара

Две български двойки пробиха в основната схема на европейския турнир по плажен волейбол за жени Сатълайт Тимишоара, но двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова и Русена Сланчева не е една от тях. В български сблъсък от решаващия квалификационен кръг Светла Ангелова и Ирена Мишонова успяха да вземат реванш от Малинова и Сланчева за загубата си от тях на предишния турнир Сатълайт – във Вилнюс, и ги надиграха с 2:0 (21:17, 21:12). Мачът продължи 32 минути.

Първият гейм бе изключително интересен. Малинова и Сланчева започнаха силно и дръпнаха напред в резултата. След 8:2 в своя полза обаче те започнаха да губят от аванса си и при 12:12 той вече беше заличен. Минути по-късно Ангелова и Мишонова вече водеха с 16:13.  Двойката на Марица не се отказа и успя да възстанови равенството при 17:17. В заключителните моменти от гейма техните противнички бяха по-концентрирани и го спечелиха с 21:17.  Във втория гейм надмощието на Ангелова и Мишонова бе осезаемо. Те поведоха от самото начало и спокойно увеличаваха преднината си до крайното 21:12. Светла Ангелова направи много силен мач като се отличи с множество интелигентни отигравания и в двете му части.

Третият български отбор в надпреварата – Ася Динова и Славина Колева, в оспорван двубой успя да се справи със съпротивата на гъркините Йоанна Парисаки и Димитра Манави и ги победи след тайбрек с 2:1 (22:20, 14:21, 15:11) след 52 минути игра.

Така Малинова и Сланчева приключват турнира в Румъния на 17-о място и си тръгват със 112 точки за световната ранглиста. Ангелова и Мишонова и Динова и Колева вече очакват да научат първите си съперници в основната схема, която стартира днес с участието на 16 отбора по формат на двойна елиминация.

Снимка: Фейсбук