Динамо Киев триумфира със Суперкупата на Украйна (видео)

Динамо Киев спечели Суперкупата на Украйна. Шампионите победиха с дузпи с 5:4 носителя на Купата на страната Шахтьор Донецк.

Редовното време и продълженията на стадион "Черноморец" в Одеса завършиха 1:1, а при дузпите пропуски за Шахтьор направиха Бернард и Йевхен Селезньов, докато за Динамо изпусна единствено Денис Гармаш.

Резултатът в срещата бе открит в 58-ата минута от бразилеца Фред, който даде аванс на Шахтьор. Преднината на символичните домакини се запази до 80-ата минута, когато Домагой Вида изравни за 1:1.

В продълженията нов гол не падна, а при дузпите Антунеш, Морозюк, Хачериди и бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш бяха точни за Динамо. За Шахтьор се разписаха Дарио Сърна, Исмаили и Фред.

Победата донесе на Динамо шеста суперкупа във витрината на столичани, като единствено Шахтьор има повече - седем. Досега друг клуб извън Шахтьор и Динамо не е успявал да спечели Суперкупата на Украйна.