Шахтьор не остави шансове на Йънг Бойс (видео)

Вече без легендарния си наставник Мирча Луческу, който пое Зенит, Шахтьор (Донецк) започна с победа новата си еврокампания. Украинският гранд спечели с 2:0 домакинството си на Йънг Бойс от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и може да чака спокойно реванша. Точни за "миньорите" бяха Бернард в 27-ата минута и Йевхен Селезньов в 75-ата.

Старши треньорът на Шахтор Пауло Фонсека заложи на един и същ титулярен състав в трети пореден официален мач от началото на сезона. Гостите от Швейцария стигнаха до няколко статични положения в началото, но не се възползваха от тях. Украинците обаче бързо взеха нещата в свои ръце. Гол на Едуардо беше отменен заради засада, но в 27-ата минута Фред премина през няколко бранители и намери по перфектен начин Бернард за 1:0.
Йънг Бойс заигра по-смело веднага след почивката, но тимът като цяло трудно стигаше до удари към вратата, пазена от Пятов. Задачата на гостите стана още по-сложна след червения картон на Милан Вилотич в 55-ата минута. От този момент до края на двубоя Шахтьор доминираше изцяло, но вкара само един гол. Негов автор стана резервата Селезньов в 75-ата минута след красиа комбинация с участието на Тайсон и Тарас Степаненко.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ЙЪНГ БОЙС 2:0 (1:0)