Наталия Перейра бе избрана за МVP на Гран При

Бразилия спечели 11-та си титла от Световното Гран При и загря по най-добрия начин за олимпийския турнир, на който е домакин след по-малко от месец.

Волейболистките на селекционера Зе Роберто се наложиха с 3:2 гейма над САЩ в зрелищен финал в Бангкок, Тайланд.

Преди големия финал в залата в столицата на Тайланд се изигра и мача за бронзовите медали, в който Холандия реализира страхотен обрат, за да спечели с 3:2 (18:25, 23:25, 30:28, 25:21, 15:9) срещу Русия (21 точки от блокада за Лалетата срещу 18 за Русия).

Логично след края на надпреварата имаше и индивидуани отличия, като бе определен Идеален отбор на базата на статистическите резултати.

За Най-полезен състезател (MVP) приз получи нападателката на Селесао Наталия Перейра. Още две състезателки на Бразилия бяха отличени - Шейла Кастро като най-добър посрещач и Таиса Менезес като втори най-добър център.

Ето и как изглежда Идеалния отбор на Световното Гран При за 2016 г:

Най-добър посрещач Шейла Кастро (Бразилия)

Втори най-добър посрещач Кимбърли Хил (САЩ)

Най-добър център Рейчъл Адамс (САЩ)

Втори най-добър център Таиса Менезес (Бразилия)

Най-добър разпределител Ноотсара Томком (Тайланд)

Най-добър диагонал Лонеке Слоетьес (Холандия)

Най-добро либеро Лин Ли (Китай)

Най-полезен състезател (MVP) Наталия Перейра (Бразилия)

За победителките от Бразилия имаше и чек за $ 200 000, за Холандия - $ 100 000, а за Холандия - $ 75 000.

За състезателките с индивидуални отличия паричната награда бе $ 5000, а за MVP Наталия Перейра - $ 15 000.