Шиникова на крачка от основната схема след обрат

Изабелла Шиникова е на крачка от основната схема на турнира с награден фонд 250 000 долара в Букурещ. 24-годишната българка, която е поставена под номер 2 в пресявките, отстрани румънката Николета Даскалу след 7:5, 3:6, 6:4. Тя направи обрат от 1:4 в третия сет и стигна до успеха след 2 часа и 7 минути.

Изабелла си осигури 14 точки за световната ранглиста и 1005 долара от наградния фонд, а за място в основната схема ще спори с китайката Шълин Ксу.

Даскалу няма да остане с добри спомени от българските тенисистки, след като преди два дни загуби от Виктория Томова на полуфиналите в Будапеща.

Шиникова започна отлично двубоя и след два пробива поведе с 4:0. Съперничката й обаче отговори с пет поредни гейма. Българката успя да изравни за 5:5 след оспорван гейм, който бе ключов за първия сет. След това тя проби и затвори сета при 7:5. Втората част обаче Даскалу спечели първите гейма и след това с 5:1. Изабелла се върна в сета и намали на 3:5, но не успя да го спаси и загуби с 3:6.

Третата част отново румънката започна по-силно и водеше с 4:1 след два пробива. Шиникова успя да върне единия пробив и вземе контрола върху срещата. Тя изравни резултата и постепенно пречупи съперничката си. Българката спечели пет поредни гейма и стигна до 6:4.