Вики Томова обърна рускиня след тежка битка в Букурещ

Виктория Томова продължи с победите, въпреки че й се наложи да изиграе две срещи в един ден. 21-годишната софиянка обърна рускинята Марина Мелникова след изключително оспорван двубой, продължил 2 часа и 38 минути. Томова спечели с 4:6, 7:6 (3), 6:2 във втория кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 250 000 долара в Букурещ.

Вики, която постигна 11-а победа от последните си 12 мача, си осигури 14 точки за световната ранглиста, в която следващата седмица ще регистрира рекордно класиране, и 1005 долара от наградния фонд. За място в основната схема в Букурещ тя ще спори с Надя Подорска от Аржентина.

Томова днес излезе на корта за 5-и пореден ден и прекара на корта 4 часа и 6 минути. Въпреки това тя успя да се справи с Мелникова, която бе поставена под номер 4 в пресявките и е 196-а в света.

Вики започна мача с пробив и след това измъкна труден гейм за 2:0. Тя запази аванса си до 4:2, когато Мелникова започна серия от поредни геймове. Рускинята върна пробива и изравни за 4:4 и след това поведе. Българката спаси 5 сетбола, но трябваше да предаде сета с 4:6.

В днешния двубой Томова бе по-убедителна при своите подавания за разлика от предишните си срещи тази седмица. Тя направи 3 аса, а 27-годишната рускиня осем двойни грешки, което също помогна. Софиянката не се възползва от шанс за пробив в самото начало на втория сет. Мелникова проби и след това поведе с 4:2. Тя вероятно си мислеше, че вече има контрол върху срещата, но Вики не се беше предала и успя да изравни за 4:4. Двете си размениха по един пробив в край на сета преди да се стигне до тайбрек, който българката спечели със 7:3.

Въпреки умората Виктория показа страхотна борбеност и воля за победа и дори вдигна нивото в третата част. След размяна на пробиви в третия и четвъртия гейм тя успя да спечели четири поредни гейма и да поведе с 5:2. Томова стигна до крайния успех при четвъртия си мачбол при сервис на рускинята.