Костова, Шиникова и Томова с рекордно класиране

Три български тенисистки отбелязват рекордно класиране в световната ранглиста след отличните си изяви през последните седмици. Елица Костова, Изабелла Шиникова и Виктория Томова регистрираха най-добрите места, до които са достигали.

Костова минала седмица спечели най-голямата титла в кариерата си, след като триумфира на ITF турнира в Будапеща. Там тя победи на финала Томова, за която това бе първи финал на състезание от подобен ранг. 26-годишната Елица събра актив от 416 точки и вече заема 136-о място в световната ранглиста, след като напредна с 47 позиции.

Шиникова продължава прогреса си и след великолепните си изяви от началото на годината вече се доближи до топ 150. Преди седмица тя стигна до шестата си титла през сезона в Полша и с актив от 367 точки вече е 156-а в света, като тази седмица се изкачи със 17 места.

Скокът на Томова пък е 55 позиции. Виктория, която започна годината на 495-о място в света, за първи път е сред най-добрите 200. След финала в Будапеща тя заема 185-о място с актив от 292 точки.

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се изкачва с 4 места до 67-а позиция. 28-годишната пловдивчанка има 940 точки. Тя отпадна в първия кръг на "Уимбълдън", но след великолепното си представяне на "Ролан Гарос", където достигна до четвъртфиналите, си осигури квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро.

Българките в ранглистата и топ 10 на света може да видите тук!