България се запъна два гейма на Сърбия, но изгуби с 0:3 в Световната лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

България допусна втора поредна загуба в Световната волейболна лига за 2016 година. Възпитаниците на Пламен Константинов паднаха от финалистите от 2015 година от Сърбия с 0:3 (26:28, 25:27, 18:25) в мач от 2-ия кръг на Група С1, който се игра в Двореца на спорта “Янтарни” в Калининград  (Русия).
България - Сърбия 0:3
Българските волейболисти играха като равен с равен през първите два гейма и само липса на концентрация в заключителните точки ги лиши от успех в тях. В третата част “плавите” показаха значително по-добра игра от България и закономерно стигнаха до втори пореден успех с 3:0 в Калининград, след като вчера разгромиха и олимпийските шампиони от Русия също с 3:0 гейма.
Утре България излиза срещу “Сборная” от 20,10 часа отново в Калининград.
Волейболистите на България започнаха по-добре двубоя си срещу Сърбия от 2-ия кръг на Група С1 в Световната лига в Калининград. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 6:3 след атака на Тодор Скримов от втора линия. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, след като Николай Пенчев пусна топката над двойна сръбска блокада. Разликата се запази до 10:8, когато Марко Ивавич би сервис в аут. “Плавите” изравниха при 10:10 след двойна блокада срещу атака на Цветан Соколов. България поведе с 14:12 след две поредни български блокади. Това принуди Никола Гърбич да вземе прекъсване за “репрезентацията”. България поведе с 15:13 и успя да стигне да 16:14 при второто техническо прекъсване. Сърбия изравни при 16:16 след ас на Никола Йовович.Ники Пенчев изведе националите напред - 18:17. Мощна атака по диагонала на Цветан Соколов доведе до 19:18. Последваха 2 поредни точки за Сърбия - 19:20. Тодор Скримов преодоля двоен разскъсан блок и изравни при 20:20. Марко Подрасчанин пак даде преднина на “плавите” с атака през центъра. България изравни при 21:21. “Плавите” поведоха с 23:21 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мощна атака на Цветан Соколов намали до 22:23. България изравни при 23:23 след пайп на Тодор Скримов. Блокаут на Цветан Соколов и геймбол за България при 24:23. Никола Гърбич взе прекъсване за “плавите”. Атака на Сречко Лисинац през центъра - 24:24. Страхотна двойна българска блокада и 25:24. Георги Сеганов би сервис в мрежата - 25:25. Ас на Марко Ивович и Сърбия стигна до геймбол при 26:25. Двоен блок на Николай Пенчев и Виктор Йосифов спря атака на Урош Ковачевич 26:26. Сърбия поведе с 27:26 след грешен сервис на Николай Пенчев.
При последвалото разиграване съдията отсъди докосната мрежа на Георги Сеганов. Пламен Константинов веднага поиска повторение.
От съдийската маса близо 5 минути се чудиха какво става и не осигуриха картина и повторение на ситуацията. Главният съдия реши да присъди в крайна сметка точката на Сърбия и последва ново оспорване от Пламен Константинов и българските волейболисти, които искаха спорна топка.
Последваха нови спорове и обсъждания и в заключение точка за Сърбия, въпреки че съдиите не осигуриха видео повторение на ситуацията.
България поведе с 2:0 в началото на втората част след блок на Виктор Йосифов. Сърлия изравни при 2:2 и поведе с 4:3. Мощна атака по блокадата на Цветан Соколов и България отново поведе при 5:4. Националите успяха да стигнат до 8:6 при първото техническо прекъсване след мощна атака на Цецо Соколов по правата. България поведе с 11:7 и това принуди Никола Гърбич да вземе прекъсване. Атака на Николай Пенчев и 13:10. Урош Ковачевич намали разликата до 12:13. Българските волейболисти дръпнаха с 14:12, но допуснаха изравняване при 14:14. Атака н центъра на Светослав Гоцев отново даде преднина - 15:14. Урош Ковачевич би сервис в мрежата и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Контра на Светослав Гоцев и 18:16 за България. Резервата Трифон Лапков би сервис в аут, а при следващото разиграване Николай Пенчев атакува в мрежата - 18:18. Последва дълго разиграване и слид много добри спасявания в защита и от двата отбора се стигна до мощна атака на Цецо Соклов и 19:18. Мощна атака по диагонала от зона 4 на Цецо соколов и 20:18 за България. Дражен Лулурич намали до 19:20. Сречко Лисинац би сервис в аут 21:19. “Плавите” изравниха при 21:21. Техничка атака на Цецо Соколов и 22:21. Последва нова равенство при 22:22. Цветан Соколов пристъпи линията за атака от втора линия и Сърбия поведе с 23:22. Пламен Константинов взе прекъсване. Сърбия стигна до геймбол при 24:23, но България изравни при 24:24. Атака на Марко Ивович в гравата на Светослав Гоцев и 25:24 за “плавите”. България изрравни при 25:25. Дражен Луборич игра с тройната българска блокада и - геймбол №3 за Сърбия при 26:25. Пламен Константинов взе ново прекъсване. Сърбия спечели и втората част с 27:25 след остра атака на Срчко Лисинац през центъра.

Сръбските волейболисти поведеха с 5:2 в началото на третия гейм. При този резултат Пламен Константинов смени Георги СЕганов с Любомир Агонцев. Сречко Лисинац хвана на единичен блок атака на Светослав Гоцев 3:7. Цецо Соколов атакува по диагонала от зона 2 за 4:7. Блокаут на Марко Ивович и 8:4 за “плавите” при първото техническо прекъсване. Сърбия поведе с 11:7 и 12:8 след атака на Урош Ковачевич. “Репрезентацията” подеве с 13:10 след атак ана Урош Ковачевич. Блокаут на Цецо Соколов и 13:15. България намали до 14:15, но Сречко Лисинац изведе “плавите” напред при второто техническо прекъсване - 16:14. Пайп на Марко Ивович направи разултата 18:14 за Сърбия. Мирослав Градинаров би начален удар в мрежата и 15:20. Сърбия дръпна с 22:16, а това разгневи Пламен Константинов, който не спираше да се ядосва. Сърбия стигна до мачбол при 24:17. България спаси първия мачбол, но при втория нямаше какво да направи - 18:25.

Цветан Соколов заби 20 точки за България, а Тодор Скримов добави още 10 точки.
Урош Ковачевич стана най-резултатен за Сърбия съ 18 точки, а Марко Ивович добави още 14 точки.
БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (26:28, 25:27, 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро (Методи Ананиев, Трифон Лапков, Мартин Божилов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов
Треньор: Алесандро Пиролио
СЪРБИЯ: Никола Йовович, Дражен Лубурич 10, Милош Никич 12, Марко Ивович 8, Марко Подрасчанин 9, Сречко Лисинац 14 - Никола Росич-либеро
Старши-треньор: Никола Гърбич.
Треньор: Драган Кобилски.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 - ТУК!!!