Сърбия с 3 от 3 в Калининград след 3:0 над Полша (ВИДЕО + СНИМКИ)

Националният волейболен отбор на Сърбия продължава с великолепното си представяне в тазгодишната Световна лига, след като записа трета поредна победа. Момчетата на треньора Никола Гърбич се наложиха категорично над световния шампион Полша с 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) в последния си мач от турнира в Група С на първа дивизия, игран тази вечер пред около 1500 зрители в залата на Двореца на спорта "Янтарни" в Калининград.

Така "плавите" спечелиха първото място в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки. Сърбия оглавява и временното общо класиране на цялата дивизия, като има по-добри показатели и от Бразилия, която също постигна 3 победи от 3 мача на домакинския си турнир в Група В. Световните шампиони от "Дружина полска" завършват в Група С с 1 победа, 2 загуби и 3 точки, като в общото класиране са 8-и. Малко по-късно тази вечер е и последния мач от турнира в Група С между домакините от Русия и България.

Първият гейм бе равностоен до 10:10, след което сърбите постепенно дръпнаха с 14:12 и 19:15 благодарение на звездата си Александър Атанасийевич, за да го спечелят спокойно с 25:20. Волейболистите на Сърбия поведоха и в началото на втората част с 4:0 и това се оказа достатъчно, за да я спечелят отново с 25:20. Повече интрига имаше единствено в третия гейм. Сърбия отново поведе с 7:3 и 15:12, но световните шампиони успяха да изравнят при 19:19 чрез резервата Рафал Бушек. Все пак "плавите" спечелиха с 25:23 след атака на Сречко Лисинац, а с това и мача с 3:0.

Звездата и капитан на сръбския тим Александър Атанасийевич стана най-полезен с 16 точки (62% ефективност в атака), а Сречко Лисинац добави още 14 точки (4 блока и 91% ефективност в атака) за победата. За поляците Давид Конарски завърши със скромните 10 точки (1 блок и 45% ефективност в атака), а Бартош Беднож (1 блок, 1 ас и 37% ефективност в атака) и Артур Шалпук (2 блока, 41% ефективност в атака и 5% перфектно посрещане) се отчетоха с по 9 точки.

СЪРБИЯ - ПОЛША 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
СЪРБИЯ: Никола Йовович 1, Александър Атанасийевич 16, Урош Ковачевич 11, Милош Никич 8, Сречко Лисинац 14, Марко Подрасчанин 1 - Невен Майсторович-либеро (Алекса Бърджович, Драган Станкович 6)
Старши-треньор: Никола Гърбич
ПОЛША: Гжегож Ломач 3, Давид Конарски 10, Бартош Беднож 9, Артур Шалпук 9, Пьотър Новаковски 3, Матеуш Биениек 8 - Павел Заторски-либеро (Мачией Музай, Павел Войцки, Рафал Бушек 1, Дамян Войташек-либеро)
Старши-треньор: Стефан Антига.