България поведе на световните шампиони от Полша, но допусна обрат в Лигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България стартираха със загуба участието си в Световната лига през 2016 година, след като допуснаха обрат от световните шампиони от Полша с
1:3 (25:19, 19:25, 17:25, 20:25)
в Двореца на спорта “Янтарни” в Калининград (Русия).
Двубоят бе първи от Група С1 и се игра пред 1415 зрители. Възпитаниците на Пламен Константинов започнаха мача уверено и спечелиха съвсем спокойно първата част с 25:19. След това грешките на българските волейболисти зачестиха и поляците стигнаха до пълен обрат в мача до 3:1.
34 България - Полша 1:3
В събота България играе втората си среща от Световната лига 2016 срещу сърбите. Мачът е от 17.40 часа българско време.
Първият двубой от Група С1 на Световната волейболна лига между съставите на България и Полша, който се играе в Калининград (Русия), започна равностойно до 3:3. Цветан Соколов застана на изпълнението на начален удар и България поведе с 5:3. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Българските волейболисти поведоха с 3 точки при 11:8. Разликата се запази при 14:11, след като Цветан Соколов вкара топката между тройната полска блокада и мрежата. България дръпна с 16:12 при второто техническо прекъсване след ас на Тодор Скримов. След подновяването на играта последва дълго разиграване, което бе завършено ефектно от Тодор Скримов с пайп - 17:12. Ново страхотно технично отиграване на Тодор Скримов, който пусна топката в полета на Полша за 20:15. Мощен сервис на Николай Пенчев затрудни полското посрещане, последва тройна българска блокада за 22:15. България стигна до мачбол при 24:17 след грешка в атака на поляците. Ас на Давид Конарски намали резултата до 19:24. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мощна атака на Цветан Соколов по диагонала донесе успеха на България в първата част с 25:19.
Втората част тръгна малко по-добре за "Дружина полска", които поведоха със 7:4. България веднага успя да изравни при 7:7 след атака в аут на Давид Конарски и единичен блок на Николай Пенчев. Все пак техническата пауза дойде при 8:7 за Полша след технично пускане на Бартош Беднож. Разликата нарасна до 11:8 след контри на Конарски и Матеуш Биениек. Полша дръпна с 15:11 след атака на Давид Конарски. Сервис в аут на Тодор Скримов и 12:16 при второто техническо прекъсване. Цветан Соколов намали до 14:17. При 14:19 Пламен Константинов взе прекъсване за националите. България намали до 16:19, след като Давид Конарски атакува в аут. Цветан Соколов намали до 17:20 с мощна атака. Трифон Лапков влезе в игра и би начален удар в мрежата - 17:21. Полша поведе с 23:17 и Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма. Полша стигна до геймбол при 24:18. Мирослав Градинаров намали до 19:24. Мачей Музай донесе успеха на Полша във втората част с 25:19.

България - Полша

България поведе в началото на третия гейм с 6:5 след атака през центъра на Светослав Гоцев. Атака по правата на Цветан Соколов доведе резултата до 8:7 при първото техническо прекъсване. Бартош Беднож изравни при 9:9. “Дружина полска” поведе с 3 точки след атака на Артур Шалпук 12:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. То не помогна много и Полша дръпна 16:11 при второто техническо прекъсване. Националите намалиха до 13:17 и 16:19. Тодор Скримов би сервис в аут - 16:20. Световните шампиони поведоха с 22:16 след троен блок срещу атака на Цветан Соколов. Полша стигна до геймбол при 24:17, след като двойна блокада спря атака на Николай Пенчев. “Дружина полска” спечели 3-ия гейм с 25:17, след като Цветан Соколов атакува по правата, но изпрати топката в аут.

“Дружина полска” поведе с 6:4 в началото на 4-ата част. Виктор Йосифов намали до 5:6, а националите успяха да поведат при първото техническо прекъсване с 8:7. Полша поведе с 12:10 и 13:11. Артур Шалпук направи 14:11 с атака по правата. Давид Конарски атакува мощно за 15:11. Пламен Константинов взе прекъсване за България в последен опит да обърне развоя на гейма и мача. Бартош Беднож заби ас и Полша поведе с 16:11 при второто техническо прекъсване. “Дружина полска” дръпна с 18:12. Резервата Розалин Пенчев би мощен сервис в мрежата - 13:19. Полша дръпна с 22:16 и стигна до мачбол при 24:19 след ас на Бартош Беднож. Полша стигна до успех в гейма с 25:20 и в мача с 3:1.

Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 15 точки (1 ас, 37% ефективност в атака). Тодор Скримов добави 10 точки (1 ас, 69% ефективност в атака, 19% перефектно посрещане).
Бартож Беднож стана най-резултатен за Полша с 15 точки (1 блок, 61% ефективност в атака, 16% перфектно посрещане).

България - Полша 1:3
БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 (25:19, 19:25, 17:25, 20:25)

БЪЛГАРИЯ:

Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 15, Тодор Скримов 10, Николай Пенчев 5, Виктор Йосифов 3, Светослав Гоцев 6 - Владислав Иванов-либеро (Трифон Лапков, Методи Ананиев 2, Розалин Пенчев 1, Мирослав Градинаров 2, Любомир Агонцев, Алекс Грозданов)

Старши-треньор: Пламен Константинов

Треньор: Алесандро Пиролио

ПОЛША:

Гжегож Ломач 1, Давид Конарски 12, Бартош Беднож 15, Артур Шалпук 5, Карол Клос 6, Матеуш Биениек 10 - Павел Заторски-либеро (Мачей Музай 1, Павел Воицки)

Старши-треньор: Стефан Антига

Треньор: Филип Блейн

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 - ТУК!!!