Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Иван Сеферинов: Момичетата търсеха успеха до последно

Женският национален отбор по волейбол на България победи Доминиканската република с 3:2 на старта от първия турнир за Гран При в Аржентина. Ето мнението на треньора на националките Иван Сеферинов за официалния сайт на БФВолейбол volleyball.bg след успеха:
Победихме с 3:2 Доминиканската република на Гран При
"След такъв мач, естествено, съм доволен защото бихме отбор, който изигра наскоро 7 срещи на високо ниво на олимпийската квалификация в Япония. А за нас това е едва трети мач и първи официален след две контроли. Момичетата изпълниха указанията, които им бях поставил – да търсят острота на сервиса, да играят успешно в защита по диагонала и да търсят до последно победата не само в мача, но и за всяка точка. Не се получи само в първия и четвъртия гейм, но положително е, че затворихме петия в наша полза, което говори, че нивото на подготовката ни е високо. Отборът е в кондиция, въпреки тежките пътувания в Аржентина, ограничените тренировки и леките разболявания. Дори две от основните състезателки в този мач - Петя Баракова и Гергана Димитрова, пропуснаха сутрешната тренировка заради висока температура. Успехът ни дава надежда, че шансовете за спечелим турнира тук са добри, защото се смята, че отборът на Доминиканска република е сред фаворитите. Те дори вече са си резервирали билети за финалите във Варна. Апетитът идва с яденето и тази победа ни дава криле да гоним първото място и в целия турнир още преди финалите у нас. За срещата с Кения вероятно ще направя малки промени в състава. Въпреки, че африканките са аутсайдер аз не съм привърженик на тоталните промени срещу по-слаби отбори."

ГАЛЕРИЯ от мача ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА - БЪЛГАРИЯ 2:3 - ТУК!!!