Шампионът пак стъпи накриво (видео)

Защитаващият титлата си Спартак (Москва) остана без победа и след втория кръг в Премиер лигата. На старта съставът на Масимо Карера направи 2:2 с Динамо (Москва), въпреки че водеше с 2:0. Днес пък спартаковци не успяха да пречупят съпротивата на един от най-стабилните тимове в елита Уфа и двубоят на стадион "Нефтяник" завърши без голове.

Ивелин Попов игра цял мач за гостите и се понрави с няколко технични отигравания преди почивката. Българинът и съотборниците му създадоха много положения, но така и не съумяха да отбележат гол.
Попов се завърна в титулярния състав на шампионите, след като остана сред резервите в дербито срещу Динамо (Москва). Голямата изненада беше отпадането от титулярния състав на капитана Денис Глушаков за сметка на Артьом Тимофеев. Друг младок - Зелимхан Бакаев, също стартира от първата минута. Той атакуваше по левия фланг, отдясно беше Куинси Промес, а в центъра - Зе Луиш. Дебют направи десният бек Марко Петкович, а Луис Адриано не игра заради лека травма.

Домакините от Уфа започнаха в предни позиции с Кехинде Фатай и Силвестър Игбун. В защита Сергей Семак заложи на триото Джемал Табидзе, Денис Тумасян и Павел Аликин. На вратата беше опитният Александър Беленов.

През първото полувреме Спартак изцяло контролираше случващото се на терена, но не успя да се възползва от няколкото чисти положения пред вратата на Уфа. Най-напорист в редиците на московчани беше Попов. Българинът често се озоваваше на върха на атаката, но нямаше късмет да се разпише. В 5-ата минута след двойно подаване през центъра той си поведе малко силно топката и това беше достатъчно за Беленов, за да излезе и да предотврати попадението. Промес и Дмитрий Комбаров също пробваха изстрели, с които стражът на домакините се справи.
Уфа се стремеше да убива темпото и с дълги пасове да търси бързоногия Игбун. В 22-ата минута той се освободи от трима защитници в бяло, но шутира в аут. След това Иван Обляков на два пъти тества Артьом Ребров, без реално да го затрудни.

В края на полувремето гостите отново натиснаха. Промес обаче се засуети и пропусна точния момент за изстрел, след като преди това много хитро преодоля защитник на Уфа. В 43-ата минута Зе Луиш елегантно се освободи в наказателното поле и стреля, но Беленов изби в корнер.

Веднага след почивката Промес подаде на Попов, който се забави с удара, но топката остана в него. Вторият опит на Ивелин също не доведе до нищо опасно за Беленов. В 49-ата минута Ивелин центрира великолепно към Зе Луиш, но и този път Беленов внимаваше. Спартаковци определено вдигнаха оборотите и Зе Луиш пак се озова на добра позиция, но прати топката над вратата.
В 62-ата минута Фернандо шутира силно, но встрани от целта. След това Игбун промуши топката под плонжа на Ребров, но голът му беше отменен заради засада. Четвърт час преди края домакините направиха чудесна контра, но късметът спаси Спартак.

Масимо Карера се надяваше да реши двубоя с включването на Глушаков и Лоренсо Мелгарехо, но защитата на Уфа действаше безупречно. В 84-ата минута Фернандо намери с дълъг пас Зе Луиш, но Табидзе изчисти в корнер. В ответната атака топката беше избита от голлинията на Спартак. Последният шанс столичани да стигнат до трите точки дойде в добавеното време, когато Зе Луиш отклони с глава центриране от фаул на Фернандо, но отново не уцели вратата.

Уфа излезе на 4-о място в класирането с 4 точки и без допуснат гол. Спартак е в средата на таблицата с 2 точки, а в следващия кръг приема един от отборите с пълен актив - Краснодар.