Спартак Москва спечели Суперкупата на Русия (видео)

Спартак Москва с българския национал Ивелин Попов в състава си спечели за първи път в историята си Суперкупата на Русия. Шампионите от Спартак победиха с 2:1 Локомотив Москва на собствения му стадион, като изходът на мача беше решен в продълженията след безрезултатни първи 90 минути.

Резултатът беше открит в 101-ата минута, когато парагваецът Лоренсо Мелгарехо изведе Луис Адриано в наказателното поле, бразилецът се пребори с бранител на съперника и успя да прати топката под плонжа на вратаря на Локо Маринато Гилерме.

В 113-ата минута Куинси Промес сложи на практика точка на спора след индивидуален пробив, завършил с удар в близкия ъгъл. До края Локо успя да стигне до почетно попадение чрез Мануел Фернандес, но за повече нямаше време.