Отново късен гол зарадва тима на Хичо (видео)

Отборите на Урал и Уфа завършиха 1:1 в двубой от третия кръг на руското първенство. Силвестър Игбун даде преднина на гостите преди почивката, а Грегор Балажиц изравни в 88-ата минута и донесе точката на Урал, който преди седмица с късен гол изтръгна победата срещу Динамо (Москва). Николай Димитров беше титуляр за домакините и игра до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на Гиорги Чантурия.

Урал стартира сезона с 4 точки от първите два мача, а успехът като гост на Динамо показа, че тимът на Александър Тарханов ще е опасен и извън Екатеринбург. Бившият наставник на Славия отново не можеше да разчита на контузените нападатели Едгар Манучарян и Игор Портнягин, затова в най-предни позиции действаше румънецът Ерик Бикфалви, който номинално е халф. Николай Димитров, Максим Григориев и Чисамба Лунгу бяха другите офанзивни футболисти в състава на домакините.
Проблемите на Уфа бяха предимно в халфовата линия, но Каталин Карп се възстанови и започна в титулярния състав, както и опитният защитник Денис Тумасян. Отборът на Сергей Семак записа две сухи мрежи срещу Амкар и шампиона Спартак (Москва), а стабилната игра в дефанзивен план трябваше да е основният коз и при визитата на "СКБ-Банк Арена".

По трибуните имаше непривично малко хора и те видяха как любимците им изпитват сериозни затруднения още от началото на двубоя. Кехинде Фатай пропусна първата добра възможност за Уфа, стреляйки над вратата. По-точен беше неговият съотборник Силвестър Игбун в 17-ата минута. Нигериецът шутира силно от границата на наказателното поле и с помощта на десния страничен стълб порази целта. Урал отговори веднага, но Александър Беленов се справи с удара на Лунгу, а после спаси и изстрел на Грегор Балажиц.
Урал определено доминираше във втората половин на първата част, но Бикфалви от фаул и Лунгу с далечен удар не успяха да се разпишат. Гостите пък по никакъв начин не изглеждаха притеснени и спокойно приеха играта в собствената си половина. Късметът също беше на тяхна страна след удара на Роман Емелянов, който се отби от напречната греда.

В 49-ата минута Иван Пауревич имаше шанс да вкара втори гол за Уфа, но от чиста позиция шутира високо. Домакините пък бяха все така пасивни и не се виждаше как могат да стигнат до попадение. В средата на полувремето Тарханов пусна още един нападател в лицето на Владимир Илин. Героят от мача с Динамо Чантурия почти успя да изравни в 81-ата минута, но отново Беленов беше непробиваем и с върха на пръстите си изби топката в гредата.
Все пак, справедливостта възтържествува в 88-ата минута. Словенският защитник на Урал Грегор Балажиц скочи най-високо и стреля с глава, топката леко се отклони от съотборника му Джемал Табидзе и влетя във вратата на гостите. По този начин и двата отбора останаха непобедени и с актив от 5 точки са сред лидерите в класирането.

Следващият мач на Урал е като гост на Краснодар, а Уфа приема Ахмат.