Ботев гази в Европа - "жълто-черен" чук премаза Бейтар! (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна един от най-големите успехи в историята си в европейските клубни турнири. “Канарчетата” отстраниха израелския Бейтар (Йерусалим) във втория кръг на Лига Европа, след като днес в Бургас разбиха съперника с 4:0, а преди седмица като гост двата тима завършиха 1:1. Пловдивчани показаха отличен футбол на стадион “Лазур” и съвсем заслужено продължават напред.

Автори на попаденията бяха Пламен Димов, Фернандо Виана, Лъчезар Балтанов и Филипе Бризола. Резултатът дори можеше да бъде и още по-изразителен в полза на играчите на Николай Киров, но на няколко пъти пропуски на “жълто-черните” спасиха гостите от тотален разгорм. Така Ботев ще се изправи срещу португалския Маритимо в третия кръг на надпреварата.

Ботев(Пловдив) - Бейтар(Йерусалим)

Срещата започна с лек натиск на гостите и в петата минута техен гол бе отменен правилно заради засада. Итай Шехтер бе зад защитата, преди да прати топката в мрежата от малък ъгъл. В десетата минута обаче Ботев откри резултата. При едно центриране от ъглов удар Пламен Димов засече топката с глава във вратата на съперника. Съвсем скоро "канарчетата" можеха да удвоят, след като Фернандо Виана остана очи в очи с вратаря Клайман, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата. В 32-ата минута бразилецът вече бе безпощаден. След едно центриране на Балтанов Виана засече от воле топката, която рикошира в ръката на бранител на израелците и заблуди стража за 2:0. В 41-ата минута многоходова комбинация на Ботев изведе Стоянов на стрелкова позиция, но ударът му бе избит със сетни усилия от вратаря.

Вторто полувреме също започна по отличен начин и само две минути след подновяването на играта падна и трети гол за Ботев. При едно изпълнение от пряк-свободен удар на Неделев топката се удари в гредата и попадна директно на крака на Балтанов, който без да се бави я прати във вратата за трети път. В 76-ата минута гостите тотално загубиха надежда, че ще могат да стигнат до продължаване напред, след като останаха с човек по-малко. Марсел Хейстер получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена преди края на срещата. До края на мача Ботев напълно контролираше събитията на терена и в 89-ата минута стигна до четвърто попадение. Отлична комбинация между Неделев, Косоко и резервата Фелипе Бризола остави последния на празна врата, за да забие последния пирон в ковчега на евроучастието на Бейтар.

Така Ботев продължава с отличното си представяне в Европа през този сезон. След победата над Партизани (Тирана), "канарчетата" се справиха безапелационно и с Бейтар, въпреки че бяха смятани за аутсайдер в сблъсъка. След седмица отново в Бургас тимът се изправя срещу Маритимо, а реваншът е в Португалия на 3 август.