Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

България удари и Сърбия на Европейското (видео + галерия)

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години записа втора поредна победа на Европейското първенство в Турция. Воденият от селекционера Драган Иванов тим надигра категорично Сърбия с 3:0 (25:23, 25:16, 25:21) във втория си мач от Група 1 на шампионата на Стария континент, игран този следобед в град Коня. Срещата бе повторение на финала на Балканиадата в Стара Загора в тази възраст преди седмица, който България спечели с 3:1 гейма.
България победи Сърбия с 3:0 на Евроволей 2017 за юноши до 17 години
По този начин младите български "лъвчета" имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с което направиха сериозна заявка за класиране на полуфиналите на турнира. Утре (5 юли) в третия си двубой в групата България ще играе срещу Гърция, която вчера стартира със загуба от сръбската "репрезентация" с 1:3, а по-късно днес ще излезе срещу Финландия. Мачът ще бъде отново от 14,00 часа българско време.
Българските момчета излязоха много мотивирани срещу сръбските им връстници и не им дадоха шанс за съпротива. И в трите гейма българите диктуваха темпото на играта. Въпреки опитите за атаки на Сърбия, България не позволи никакви изненади и спечели без особени проблеми с 3:0.
Най-полезен за българския тим отново бе Петър Петров с 18 точки (1 ас, 65% ефективност в атака, 73% позитивно и 15% перфектно посрещане), а Николай Захариев заби още 14 точки (7 блока!!!, 1 ас и 86% ефективност в атака) за победата. За Сърбия Огнен Никетич (2 блока, 37% ефективност в атака, 57% позитивно и 25% перфектно посрещане) и Александър Зарич (3 блока, 2 аса и 33% ефективност в атака) завършиха с 16 и 14 точки.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (23:25, 16:25, 21:25)