Рафа Надал направи тренировка на четвъртфиналите

Рафаел Надал продължава похода си към историческа 10-а титла на "Ролан Гарос" и вече е на полуфиналите. Той отстрани сънародника си Пабло Кареньо Буста, след като водеше с 6:2, 2:0, когато поставеният под номер 20 се отказа поради контузия. Двубоят трябваше да се играе вчера, но поради дъжда в Париж бе отложен за днес. Това не се оказа проблем за Рафа, който направи нещо като тренировка, продължила 51 минути.

Краля на клея доминираше от самото начало и то без да се налага да демонстрира най-добрия си тенис. След ранен пробив той поведе с 2:0, но Буста успа да спечели следващия гейм при сервис на Надал, който бе допуснал три пробива в предишните си четири мача. Бившият номер 1 в света отговори с три поредни гейма за 5:1, а малко по-късно затвори първия сет.

Буста, който е добър приятел на Рафа и двамата понякога играят на двойки заедно, поиска медицински таймаут след края на първата част и се оттегли в съблекалнята. След завръщането му бе очевидно, че има физически проблем и няма никакви шансове да окаже съпротива на съперника си. След два изиграни гейма във втория сет той се отказа заради проблем с коремен мускул. Въпреки развитието на мача Буста си тръгва с прекрасни спомени от Париж, където игра за първи път на четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

Рафа пък продължава без загубен сет и със само 22 загубени гейма в петте срещи от началото на турнира. На полуфиналите той чака победителя от двубоя между Новак Джокович и Доминик Тийм.