Кареньо-Буста отново надскочи себе си на “Ролан Гарос”, но наградата му е Надал

Пабло Кареньо-Буста в два последователни кръга от “Ролан Гарос” постигна най-големите победи в кариерата си - първо срещу Григор Димитров, а сега и срещу петия поставен в схемата Милош Раонич в истински гладиаторски дуел, приключил за цели 4 часа и 17 минути. Испанецът, който започна турнира на 21-во място в световната ранглиста, спечели драматично с 4:6, 7:6(2), 6:7(6), 6:4, 8:6 и “за награда” на четвъртфиналите (които на Голям шлем достига за първи път) ще се изправи срещу Краля на клея Рафаел Надал.

25-те аса, 92-ата форхенда и 70-те процента вкаран първи сервис не можаха да осигурят успех на Раонич, който капитулира при седмия мач-бол на съперника му. Канадецът обаче подари цели 84 точки на Кареньо-Буста, който пък сбърка само 28 пъти за толкова дълъг двубой, като в крайна сметка се нуждаеше и от седем пробива за крайната победа. Ключови за успеха на испанеца се оказаха дългите и средни разигравания, като Раонич доминираше единствено в тези с максимум три удара от двете страни на корта.

Кареньо-Буста има три мача в Надал и не го е побеждавал досега, като всичките им двубои са били на клей и единствено миналата година в Доха 26-годишният испанец взе сет с тайбрек на 9-кратния шампион на “Ролан Гарос”.