Грандиозна издънка на ОФК Поморие

Oтборът на ОФК Поморие пропусна фантастичен шанс да заеме третото място във Втора лига, което дава право на участие на бараж за влизане в елита. Играчите на Малин Орачев допуснаха шокираща загуба с 0:1 от Банскo. Конкурентът за третото място Витоша (Бистрица) не успя да победи Ботев (Гълъбово), но морският тим не се възползва от грешната стъпка на Витоша.

Самата среща започна ужасно за Поморие, тъй като още в 7-ата минута Малин Орачев трябваше да прави принудителна смяна. Капитанът на тима Георги Петков получи контузия и на негово място влезе Мартин Василев. През първото полувреме Поморие владееше инициативата, но така и не успя да стигне до чисти голови положения. Изненадващо такива се откриха пред “козлите”. В 18-ата минута Самсон засече с глава центриране отляво, но топката премина до дясната греда. В 35-ата пък Кадифчин изпълни чудесно фаул, но Илиев плонжира и изби в корнер.

През втората част Поморие натисна. Морският тим бе близо до гол в 56-ата минута, но удар с глава на Ахмедов мина до лявата греда. В 61-ата минута гостите стигнаха до гол, благодарение и на късмета. Далечен изстрел на Чепилов рикошира в крак на защитник на Поморие и топката влетя неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Илиев. До края на двубоя домакините не успяха да се отърсят от шока и да стигнат до голово положение.