Витоша на точка от исторически бараж за Първа лига

Отборът на Витоша (Бистрица) не успя да спечели гостуването си на Ботев (Гълъбово) и след 0:0 равенство на стадион “Енергетик” подели точката с домакините. Въпреки това обаче, след невероятната домакинска издънка на Поморие - загуба с 0:1 като домакин на Банско, тимът на Костадин Ангелов ще се нуждае само от точка срещу ЦСКА-София 2 следващата седмица, за да си осигури мечтано участие на баражите за влизане в Първа лига.

С прибавената точка днес Витоша събра 50 в актива си и предвид факта, че има аванс от 3 пред делящите четвъртото място Созопол и Поморие, ще се нужда само от точка при домакинството си на втория състав на “червените” идната събота. В случай че се издънят и загубят от “устремилия” се към аматьорите състав на Светослав Тодоров, бистричани могат да се окажат големите губещи.

Дори и един измежду Созопол и Поморие да спечели срещата си следващата седмица, а Витоша - загуби, то именно той ще заеме третата позиция и ще отиде на бараж, тъй като в преките сблъсъци резултатите са в полза тяхна полза. Витоша завърши 0:0 у дома със Созопол и победи с 2:1 Поморие, а край морето загуби с 0:3 и 0:1.

Иначе на стадиона в Гълъбово домакините играха добре през първото полувреме и създадоха няколко положения пред вратата на Витоша. В 6-та минута Ботев организира опасна атака след неразчетено излизане на вратаря Християн Василев, топката бе овладяна от Халил, който центрира в наказателното поле, където Кирилов не успя да я засече. Минута по късно отново той стреля опасно с глава след корнер, но Василев улови топката.

Ботев продължи с натиска и в 11-та минута Иван Винков стреля от 30 метра, но топката премина над напречната греда и се спря във външната мрежа. В 18-та минута Винков центрира опасно отдясно и намери Халил, който от чиста позиция не успя да нанесе точен удар и стражът на гостите улови топката.
До края на първата част мачът бе равностоен, а двата отбора не успяха да създадат опасни положения пред вратарите.

След почивката Ботев създаде една опасност в 51-ата минута. Тогава Винков се измъкна от защитата на Витоша, навлезе в пеналта отдясно и центрира, но Василев пресече с една ръка подаването. В 83-та минута Витоша организира контраатака, но Гьонов, вместо да комбинира с един от тримата си съотборници, реши да шутира и топката мина високо над вратата.

В 91-та минута гостите от Бистрица стигнаха до най-доброто си положение в мача. След центриране от фаул на Петров към наказателното поле на домакините Гьонев отправи опасен удар от 18 метра, но вратарят Радев успя да избие в корнер.