Алегри: Това ще ни бъде за урок

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри не бе във възторг след загубата с 1:3 от Рома. Така “бианконерите” пропуснаха още този кръг да си гарантират спечелването на титлата в Серия “А”. Дори и равенство на “Олимпико” щеше да стигне на гостите да започнат празненствата. Сега обаче те трябва да почакат поне до следващия кръг, а наставникът заяви, че това поражение ще бъде за урок на играчите му.

“Първото полувреме бе добро, като и двата тима бяха агресивни и амбицирани. В началото на втората част получихме странен гол на контраатака след фаул в наша полза. Струва ми се, че в един момент свалихме гарда, защото решихме, че сме свършили достатъчно, за да си тръгнем с положителен резултат. Фактът, че направихме равенства с Аталанта и Торино, а сега загубихме, означава, че имаме някакъв проблем с концентрацията. Хубаво е, че това ще ни е за урок преди финала за купата в сряда с Лацио. Изиграхме добро първо полувреме, но трябваше да продължим по същия начин и да не допускаме подобни грешки. Срещу нас бе Рома - вторият най-силен отбор в Италия. Знаехме, че всичко може да се случи. Очаквахме, че Скудетото ще се реши в другите мачове, а не в преките сблъсъци”, заяви Алегри.