Рома отложи празненствата на Ювентус (видео+галерия)

Рома отложи шампионските празненства на Ювентус. “Вълците” надиграха “бианконерите” с 3:1 в голямото дерби на 36-ия кръг в Серия “А” и така попречиха на своя съперник още тази вечер да си гарантира шестото поредно Скудето на сметката си. Марио Лемина даде преднина на гостите на “Олимпико” в 21-ата минута, но Даниеле Де Роси в 25-ата, Стефан Ел Шаарауи в 56-ата и Раджа Наинголан в 65-ата минута донесоха обрата за домакините. Така римляните си върнаха второто място и се приближиха само на 4 точки зад своя съперник, като запазиха поне на теория шансовете си да спечелят титлата, макар надеждите им да са малки, тъй като почти всичко зависи от “бианконерите”, които трябва да не спечелят оставащите си два мача, за да се случи подобно нещо.
Рома - Ювентус 3:1
В началото Ювентус създаде по-опасните положения в срещата. В 7-ата минута при едно разбъркване след корнер топката се озова в Квадво Асамоа, чийто удар се отби от гредата. След това в 16-ата минута Гонсало Игуаин пробва далечен удар, който обаче бе над вратата.

В 18-ата минута Рома стигна до първата си по-интересна възможност в мача. След центриране от фаул Де Роси засече топката, но покрай вратата.
В 21-ата минута гостите откриха резултата. Стефано Стураро с дълъг пас намери Игуаин в наказателното поле, той с едно докосване продължи към Марио Лемина, който отблизо вкара за 0:1. Само две минути след това Игуаин отправи силен далечен удар, който бе спасен от Войчех Шчесни.

Рома обаче бързо се върна в мача. В 25-ата минута Костас Манолас стреля с глава след корнер, Джанлуиджи Буфон спаси, последва добавка на Де Роси отблизо, стражът отново се намеси, но при втория удар на Де Роси в крайна сметка топката се озова в мрежата за 1:1.
Това отвори мача и двата тима започнаха да действат доста открито. В 32-ата минута Леандро Паредес отправи силен, но неточен удар. Три минути по-късно Игуаин доста затрудни Шчесни с бомбен шут. След това в 40-ата минута Стураро получи центриране в пеналта, но ударът му бе слаб и покрай вратата. В 43-ата минута пък събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Салах стреля с глава отблизо, но твърде слабо, за да затрудни Буфон.

В началото на вротото полувреме обаче Рома заби два бързи гола във вратата на съперника. В 56-ата минута Ел Шаарауи получи отляво, нахлу в наказателното поле и стреля по земя, като след коварен рикошет кълбото се озова в мрежата за 2:1. В 65-ата минута пък Мохамед Салах с прекрасен пас изведе Раджа Наинголан, който с мощен удар в близкия ъгъл вкара третия гол за своя тим.
В края Юве се активизира, като в игра се появи и Пауло Дибала. Именно той имаше нелош шанс в 74-ата минута, когато се включи от задна позиция и засече с глава центриране на Манджукич, но над вратата. След това в 84-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле, но последователно удари на Пянич и Игуаин бяха блокирани от играчи на домакините. В 86-ата минута пък Леонардо Бонучи се бе включил в предни позиции и стреля с глава отблизо, но покрай вратата.

В добавеното време на мача торинци претендираха за дузпа за нарушение срещу Дибала в наказателното поле, но Лука Банти не намери основания да посочи бялата точка. Малко след това пък Игуаин пропусна добра възможност, но Шчесни отрази удара му.
В крайна сметка Ювентус не успя да се върне в мача и трябваше да се примири със загубата. “Бианконерите” остават на върха в класирането с 85 точки, докато Рома се изкачи до 2-ата позиция с актив от 81 точки. Така интригата в битката за титлата ще се запази поне още една седмица.