Алавес наказа унилия тим на Селта

В мач без значение за крайното класиране Алавес победи с 3:1 Селта в двубой от предпоследния кръг, игран на "Мендисороса". Баските изиграха силно първо полувреме, в което реализираха три безответни гола чрез Ману Гарсия (5), Зухаир Федал (18) и Дейверсон (38). Яго Аспас запази честта на "небесносините" с попадение от дузпа четвърт час преди края. Тимът от "Балаидос" беше видимо уморен и с понижено самочувствие след драмата с Манчестър Юнайтед в четвъртък. От своя страна виторианци влизат във форма за финала за Купата на краля срещу Барселона, който е на 27 май.

Едуардо Берицо даде почивка на основни фигури предвид физическата и психическата умората от "Олд Трафорд". Грешникът Джон Гуидети и неговият партньор в атака Яго Аспас не започнаха в стартовите 11.

Домакините подхванаха своя съперник с гол още в петата минута. Ману Алехандро Гарсия се възползва от грешка при изнасянето, открадна топката от Марсело Диас и сам срещу вратаря копна технично към мрежата - 1:0. В 18-ата Федал удвои с глава фронтално от шест метра след центриране при корнер. В 38-ата Карлос Вигарай нахлу отдясно и центрира ниска топка към Дейверсон, който изпревари бранител и насочи от седем метра за 3:0. Ману Гарсия и Тео Ернандес имаха изгодни шансове за още по-убедителна преднина на почивката.

През втората част гостите от Виго повъзвърнаха облика си най-вече заради влизането на Яго Аспас. Играта на галиския тим стана по-вертикална и се случиха интересни неща пред Фернандо Пачеко. Аспас изпусна три добри голови ситуации преди да се разпише в 76-ата минута дузпа. Нарушението беше на Вигарай срещу Пионе Систо.

Следващият мач на Селта е в сряда вечер срещу Реал Мадрид и той ще даде много отговори за борбата за титлата в Испания.