Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Спартак са самоуби насред Плевен

Отборът на Спартак (Плевен) се засили с пълна сила към Трета лига. Тимът на Александър Георгиев допусна тежка загуба с 1:3 от Банско насред Плевен, която почти сигурно им гарантира отпадането от втория ешелон на България. Поражението е четвърто поред на тима в първенството.

Плевенчани вече изостават на осем точки от местата, даващи право на спасение, както и на шест от местата, даващи право на участие в баражите. До края на сезона остават само три кръга.

Двубоят започна много лошо за домакините, които получиха гол в 5-ата минута. Христо Кирев бе точен с първото си попадение за сезона. Георги Фикийн напредна по крилото, след което стреля, но последва рикошет, а Кирев бе най-съобразителен.

Попадението шокира футболистите на Спартак, които не успяха да се ориентират в мача, а буквално секунди преди почивката, бяха посечени от втори гол. Този път се разписа Фикийн.
През втората част момчетата на Георгиев се хвърлиха в атака, а в 60-ата минута Георги Чакъров намали и върна надеждата на феновете и домакините, които повярваха в обрата.
Няколко минути по-късно Атанас Чепилов нокаутира Спартак с трети гол за Банско.

Въпреки победата гостите ще играят в Трета лига през сезон 2017/2018 година, като с това поражение натам отиват и плевенчани. Спартак остана на 14-то място с 27 точки, докато Банско е 15-и с 22 точки.

Спартак (Плевен) - Банско 1:3