На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Поморие и Царско село не успяха да се победят

Поморие не успя да победи като домакин Царско село в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1. Преди началото на срещата отборът на Поморие беше приготвил изненада по повод празника на града за чаровната Християна Гутева, която бе главен арбитър на срещата. Капитанът на отбора и именник Георги Петков й поднесе букет. Лично кметът на града Иван Алексиев пък подари на Гутева специален плакет с лика на закрилника на град Поморие - Свети Георги Победоносец.

В началните минути Поморие имаше леко предимство, но стигна само до два неточни удара.

Постепенно гостите изравниха играта, като битката се водеше основно в центъра на терена. В 25-ата минута Димитър Илиев показа класа, отразявайки опасен шут на Красимир Илиев. Малко по-късно Иван Колев насочи технично в долния ляв ъгъл, но Димитров плонжира и изби в корнер. В края на полувремето пък Коруджиев стреля от далечно разстояние, което не затрудни вратаря на домакините.

Малко след началото на втората част Ахмедов стреля от чиста позиция, но вратарят спаси. В 65-ата минута Амрауи центрира в наказателното поле, където Кацаров засече от близко за 0:1. В следващите минути гостите можеха на два пъти да удвоят аванса си.

Първо Илиев прояви страхотен рефлекс и изби удар с глава от непосредствена близост на Минчев. Отново той стреля от далеч малко по-късно, но покрай вратата. В 72-ата минута обаче Поморие успя да изравни. Милен Танев центрира от фаул и Ахмедов засече с глава под гредата за 1:1.

В заключителните секунди Лозев нанесе далечен удар до лявата греда. Точно преди края на продължението пък домакините имаха претенции за дузпа, за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

Поморие - Царско село (София) 1:1

0:1 Кацаров (65)
1:1 Ахмедов (72)