СПАЛ все по-близо до Серия "А"

Отборът на СПАЛ поведе Серия "Б" с 64 точки. Новакът, който прави страхотен сезон, надделя с 3:1 в гостуването на Бреша и стана едноличен лидер в класирането след 35-ия кръг

"Небесносините" поведоха в 15-ата минута срещу бившия тим на Роберто Баджо, когато Лука Мора бе точен с глава. Халфът засече поредното добро центриране отдясно на Лазари. В 29-ата минута "бяло-сините изравниха след страхотно попадение на Алексис Феранте, който прати топката в горния ляв ъгъл от над 22 метра. Голмайсторът на гостите Мирко Антенучи отново даде аванс на СПАЛ в последната минута на първата част. Бившият играч на Лийдс бе точен с удар от 17 метра, като вече има 14 попадения през този сезон.
През втората част Мора довърши Бреша с нов гол. Полузащитникът отново бе точен с глава, като този път засече центриране от корнер, като вече има седем попадения.

СПАЛ пък изпревари Фрозинононе, който допусна изравняване в последните секунди срещу Асколи. Бившият тим на Александър Тонев остана с 62 точки. Третият Верона има 58 точки, но и мач по-малко, тъй като тази вечер гостува на Новара, където се очаква Андрей Гълъбинов да бъде титуляр за домакините.

Отборът на българина има 46 точки, като заема 12-то място, след като загуби последните си два мача.

РЕЗУЛТАТИ ОТ 35-ИЯ КРЪГ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!