Дебютант прави фурор в Серия "Б"

Тимът на Беневенто продължава страхотното си представяне в Серия "Б". "Джалоросите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Про Верчели от 26-ия кръг на първенството. Точен бе бившият съотборник на Валери Божинов в Тернана - Чераволо, който се разписа от дузпа в 88-ата минута. Успехът е 13-и за южняците, които за първи път в историята си, се подвизават във втория ешелон на Италия.

"Джалоросите" имат актив от 46 точки, като изостават само на една от лидера Фрозиноне, който има мач по-малко. Интересното е, че целта на новаците бе спасение, а сега са в борбата за влизане в Серия "А". Клубът на Беневенто бе наказан с една точка преди няколко месеца заради финансови проблеми, а сега без това наказание, щеше да е на върха.

Отборите на Верона (45) и Спал (44) са трети и четвърти, но играят помежду си в понеделник.
Вчера Андрей Гълъбинов донесе победата на Новара с 1:0 в гостуването на Латина, като изведе тима си до 11-та позиция с актив от 34 точки.

Всички резултати от 26-ия кръг на Серия "Б"
Латина - Новара 0:1
Про Верчели - Беневенто 0:1
Бари - Тернана 3:1
Карпи - Бреша 2:1
Читадела - Авелино 1:3
Перуджа - Виртус Ентела 0:0
Салернитана - Чезена 0:0
Специя - Трапани 2:2