Верона и Фрозиноне все по-близо до завръщане в Серия "А"

Отборите на Верона и Фрозиноне, които миналата година изпаднаха в Серия "Б", са все по-близо до завръщане в Серия "А". Джампаоло Пацини и компания победиха с 2:1 Ентела във визитата си от 40-ия кръг на втория италиански ешелон. "Джалоблу" поведоха с два бързи гола до десетата минута. Първо точен бе Беса в 4-ата минута, а след това Пизано удвои, като и двамата се разписаха след асистенции на Ромуло.

През втората част Франческо Капуто от дузпа върна интригата. Попадението бе негово 18-то през тази кампания, което е личен рекорд. Верона успя да задържи своята преднина, като вече има 72 точки. Тимът заема второ място, изоставайки на две от СПАЛ, който утре може да се завърне в Серия "А".

Бившият тим на Александър Тонев Фрозиноне постигна важна победа с 1:0 над Трапани. Победата донесе Федерико Диониси с гол в 11-ата минута, а през втората част Чофани пропусна дузпа в 54-ата минута. Гостите също имаха две възможности да стигнат до равенството, но пропуснаха. Така "жълто-сините" са трети в класирането, като имат актив от 71 точки. Преднината им пред четвъртия Перуджа е 10 точки, а до края на сезона остават два кръга. При положение, че разликата между третия и четвъртия се запази, първите три отбора ще влязат директно в Серия "А", а няма да има плейоф между третия и осмия.