Гълъбинов с гол и асистенция срещу доскорошния лидер в Серия "Б" (видео)

Българският национал Андрей Гълъбинов изигра поредния си силен мач за Новара. Нападателят вкара гол и подаде за първия на Федерико Македа при важната победа с 3:2 в гостуването на доскорошния лидер Фрозиноне. Двубоят бе от 36-ия кръг на Серия "Б", а таранът игра отново пълни 90 минути.

Успехът пък запази шансовете на Гълъбинов и съотборниците му да се класират за плейофите, където ще могат да се борят за последното място, даващо право на участие в Серия "А". Новара прекъсна серията си от шест поредни мача без победа, като последната победа отново дойде след гол на родния футболист.

Гълъбинов подаде на бившия играч на Манчестър Юнайтед Македа за първото попадение в 12-ата минута. Българинът свали топката с гърди, като изведе своя партньор сам срещу вратаря.

Голмайсторът на домакините Даниел Чофани от дузпа изравни в 20-ата минута, но в 35-ата минута Гълъбинов даде отново аванс на своите. Той стори това след точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Македа. Попадението бе негово 11-то за сезона, като той е едноличен голмайстор на тима си, но не се бе разписвал от 40 дни. Асистенцията му е девета, което го прави лидер в първенството заедно с още няколко футболисти.

В 64-ата минута при отлична контраатака италианският нападател вкара втория си гол в мач, като за първи път в кариерата си прави това в италиански шампионат. Буквално в последната минута на редовното време Мокуло Тамбе намали, след като се възползва от грешка на вратаря Да Коста. Въпреки това Новара задържа победата, като нанесе първа загуба на бившия тим на Александър Тонев пред своите тифози от четири месеца. Фрозиноне остана трети с 62 точки, докато Новара има 50 точки.