Сеганов, Гоцев и Сора с трета поредна драматична загуба от Верона (видео + снимки)

Националите Георги Сеганов и Светослав Гоцев и техният клуб Биоси Индекса (Сора) допуснаха трета поредна драматична 5-геймова загуба в 1/4финалните плейофи за 5-ото място в Суперлигата на Италия.
Сезонът в Италия приключи за Гоцев, Сеганов и съотборниците им от Сора, след като допуснаха нова загуба в мач №3 от серията като гост от Калцедония (Верона) с 2:3 (25:22, 25:23, 17:25, 22:25, 10:15) след 1 час и 57 минути игра пред малко повече от 2759 зрители в AGSM Форум ("Пала Олимпия") във Верона.

Волейболистите на Сора могат да съжаляват за развоя на двубоя, след като поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха пълен обрат.

Светослав Гоцев изигра много силен мач за Сора и реализира 16 точки (3 аса, 5 блока, 62% ефективност в атака). Разпределителят Георги Сеганов направи 3 точки и получи статистическа оценка 6,0.

Никола Тиоцо бе най-резултатен за Сора с 21 точки (2 аса), а белоруският диагонал Радион Мискевич добави още точки 20 (2 аса, 43% ефективност в атака).

За Най-полезен състезател (MVP) бе определен сръбският посрещач на Калцедония - Урош Ковачевич, който заби 28 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака, 30% перфектно и 48% позитивно посрещане). Словенският диагонал Тончек Щерн добави 20 точки (57% ефективност в атака).
На полуфинал Верона очаква победителя от двойката Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валенция) - Бундже (Равена), като преди мач №3 в Калабрия тимът от Равена с Бранимир Грозданов в състава си води с 2-0 победи.
Полуфиналът ще се играе в една среща, която е насрочена за 23 април.

Финалът, който освен 5-ото място, ще даде възможност на победителя да участва и в турнира “Чалъндж къп”, е предвиден за 24 април.

Трета среща от 1/4-финалните плейофи за 5-о място:

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - БИОСИ ИНДЕКСА (СОРА) 3:2 (22:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)
ВЕРОНА: Микеле Баранович 4, Тончек Щерн 20, Урош Ковачевич 28, Луиджи Рандацо 5, Ейдън Зингел 4, Симоне Анцани 5 - Андреа Джови-либеро (Стефано Менгоци, Алешандре Ферейрар 5, Франсоа Лека 5)
Старши-треньор: Никола Гърбич
СОРА: ГЕОРГИ СЕГАНОВ 3, Радион Мискевич 20, Никола Тиоцо 21, Денис Калинин 8, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 21, Андреа Матей 5 - Марко Сантучи-либеро (Федерико Марацо, Марко Лукарели, Матео Сперандио)
Старши-треньор: Маурицио Колучи.