Бранко Грозданов и Равена продължават напред в плейофите за 5-о място (видео)

Волейболният национал Бранимир Грозданов и неговият Бундже (Равена) продължават напред борбата в плейофите за 5-о място в италианската Суперлига, даващо квота за евротурнирите през следващия сезон. Волейболистите на Равена надиграха като гости Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) с 3:1 (25:22, 19:25, 25:22, 26:24) в трети мач от 1/4-финалните плейофи в тази част на първенството, игран снощи пред около 1600 зрители в зала "Пала Валентия".

Така Равена спечели плейофната серия с 3-0 победи и се класира за финалната четворка в тази част на шампионата. Там на полуфиналите Грозданов и съотборниците му ще играят със силния тим на Калцедония (Верона). Финалният турнир ще бъде на 22-и и 23-и април.

Бранко Грозданов влезе за малко в игра за гостите в първите два гейма, като се отчете с 3 точки (60% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за успеха. Нов много силен мач за Равена изигра пуерториканският диагонал Морис Торес, който заби 21 точки (2 блока, 2 аса и 49% ефективност в атака) и напълно заслужено бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. За домакините от Вибо Валентия словакът Петер Михалович (2 блока и 40% ефективност в атака) и бразилецът Дейвид Коща (8 блока!!! и 67% ефективност в атака) реализираха 18 и 17 точки.

ТОННО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) - БУНДЖЕ (РАВЕНА) 1:3 (22:25, 25:19, 22:25, 24:26)
ВИБО ВАЛЕНТИЯ: Мануел Косчионе 6, Петер Михалович 18, Баптист Гейлер 12, Тиаго Алвеш 5, Роко Бароне 10, Дейвид Коща 17 - Давиде Мара-либеро (Марко Ицо, Франческо Корадо 1, Енрико Диамантини)
Старши-треньор: Валдо Кантор
РАВЕНА: Лука Спирито, Морис Торес 21, Маартен Ван Гардерен 14, Жулиен Линеел 14, Фабио Ричи 2, Елиа Боси 8 - Рикардо Гой-либеро (Конрад Камински 4, Джакомо Леони, Джакомо Рафаели 2, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 3)
Старши-треньор: Фабио Соли.