Паскова и Каменова с тежка загуба в първия полуфинал в Полша

Волейболният отбор на Девелопрес СкайРес (Жешув), с българските волейболистки Кремена Каменова и Мирослава Паскова, допусна тежка загуба в първия си мач от полуфиналните плейофи в полската Орлен Лига. Волейболистките от Жешув бяха победени категорично у дома от действащия шампион и победител в редовния сезон Хемик (Полице) с 0:3 (24:26, 18:25, 20:25) в среща, играна пред над 2000 зрители в зала "Подпромие".

Така Девелопрес СкайРес трябва да се надява на истинско чудо и да победи като гост Хемик с 3:0 или 3:1 във втория мач помежду им, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. Вторият двубой между отборът от Жешув и шампионките от Полице е в събота (8 април) от 15,45 часа българско време.

Кремена Каменова игра силно цял мач за домакините и стана най-резултатна с 12 точки (2 блока, 1 ас, 29% ефективност в атака и 19% позитивно посрещане). Мирослава Паскова пък влезе като резерва в първия и третия гейм, като се отчете с 5 точки (1 ас и 57% ефективност в атака). За шампионките от Хемик Анна Верблинска, Катаржина Зарослинска и сръбкинята Стефана Велкович реализираха по 13 точки за победата.