Паскова и Каменова ще играят за бронза в Полша

Волейболният отбор на Девелопрес СкайРес (Жешув), с българските волейболистки Кремена Каменова и Мирослава Паскова, ще играе за бронзовите медали в полската Орлен Лига. Това стана факт, след като волейболистките от Жешув паднаха като гости от действащия шампион и победител в редовния сезон Хемик (Полице) с 0:3 (10:25, 17:25, 19:25) във втората среща от полуфиналните плейофи, играна пред близо 4000 зрители в зала "Азоти Арена".

Така след две загуби с по 0:3 гейма Девелопрес СкайРес ще играе за бронзовите отличия. Отборът от Жешув, който е абсолютен дебютант в първенството, ще спори за бронза срещу силния тим на Импел (Вроцлав), който загуби полуфиналния си плейоф срещу Грот Будовлани (Лодз) след 1:3 и 2:3 гейма. Първият мач за бронзовите медали е в четвъртък (13 април) от 19,00 часа българско време в Жешув.

Кремена Каменова игра силно цял мач за гостите от Жешув и стана най-резултатна с 16 точки (46% ефективност в атака). Мирослава Паскова пък влезе като резерва още в първия гейм и се отчете с 6 точки (1 ас, 38% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане). За шампионките от Хемик Катаржина Зарослинска също реализира 16 точки (1 ас и 50% ефективност в атака) за победата.