Паскова и Каменова завършиха с престижна победа редовния сезон в Полша

Волейболният отбор на Девелопрес СкайРес (Жешув), с българските волейболистки Кремена Каменова и Мирослава Паскова, завърши с престижна победа редовния сезон в полската Орлен Лига. Волейболистките от Жешув биха у дома силния тим на Импел (Вроцлав) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:22) в отложен мач от последния 26-и кръг на редовния сезон, игран снощи пред около 1000 зрители в зала "Подпромие".

Срещата бе единствено за престиж и чест и без значение за крайното класиране на двата тима. Така Девелопрес СкайРес завърши на 4-о място в крайното класиране с 53 точки след 17 победи и 9 загуби, а Импел остана втори с 64 точки след 21 победи и 5 загуби. Така отборът от Жешув, който бе абсолютен новак в елита на Полша, се класира за първи път в историята си за полуфиналните плейофите. Там Паскова, Каменова и компания ще спорят с действащия шампион и победител в редовния сезон Хемик (Полице). В другия полуфинал пък ще играят Импел (Вроцлав) и 3-ия Грот Будовлани (Лодз). В полуфиналните плейофи ще се изиграят два мача, като ще важи правилото за "златен" гейм при разменени победи. Първата среща между Девелопрес СкайРес и Хемик е в понеделник (3 април) от 19,00 часа българско време в Жешув.

Кремена Каменова игра цял мач и се отличи с 8 точки (1 ас, 30% ефективност в атака и 7% перфектно посрещане), докато Паскова влезе за малко като резерва в първите два гейма, но не успя да реализира нито една точка. Сръбкинята Адела Хелич отново бе най-полезна и завърши с 21 точки (4 блока, 2 аса и 37% ефективност в атака) за домакините от Жешув. За гостите от Импел американката Мегън Къртни приключи с 10 точки.