Кьолн задмина Айнтрахт в битката за Лига Европа (видео)

Кьолн се възползва от минорното настроение в прекия конкурент за Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) и взе трите точки след 1:0 като домакин. По този начин, седем двубоя преди края и преди изиграването на останалите мачове от този кръг, "козлите" са на пета позиция. Място в Шампионската лига изглежда недостижима цел, защото разликата с четвъртия Борусия (Дортмунд) е цели 10 точки.

Милош Йоич реализира единственото попадение на "Райн Енерги Щадион" във вторник вечер. Халфът беше точен в 53-ата минута, като се разписва във втора поредна среща.

Айнтрахт пък се намира в една от най-големите си кризи през последните години. По-рано през шампионата тимът на Нико Кранчар беше в тройката, но вече няма победа в осем поредни кръга, в които е вкарал само едно попадение. Късметът не беше с Айнтрахт и тази вечер, след като преди почивката Анте Ребич удари греда.

Двубоят в Кьолн беше изгледан на живо от канцлера на Германия Ангела Меркел.